Ebooki

Michał J. Zabłocki – Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce

Pierwsza od 30 lat na polskim rynku wydawniczym książka będąca kompendium wiedzy o organizacji produkcji filmu fabularnego w Polsce. Podręcznik, vademecum, ale i przystępnie pisany poradnik adresowany zarówno do początkujących producentów i kierowników produkcji, jak i studentów szkół filmowych oraz wszystkich zainteresowanych realizacją filmów (np. przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw rozważających zaangażowanie patronackie i sponsorskie w produkcję filmową).

Trzy główne atuty tej publikacji to: usystematyzowanie podstawowych zagadnień i pojęć dotyczących funkcjonowania rynku filmowego w Polsce (zwięzła prezentacja głównych podmiotów, dostępnych źródeł finansowania i sposobów obniżania kosztów produkcji oraz mechanizmów prawnych, urzędowych i organizacyjnych – wg stanu na 30.06.2013 r.); omówienie zakresu obowiązków i predyspozycji poszczególnych zawodów filmowych (w różnych pionach realizatorskich) oraz walor edukacyjny, stanowiący podwalinę dla teorii zarządzania produkcją filmową.

Warto również podkreślić, że książka ta, z jednej strony gruntownie udokumentowana i bogata w źródła, z drugiej strony jest przystępnie napisana – co zdecydowanie poszerza grupę jej czytelników. Dziesięciu rozdziałom towarzyszą cztery obszerne aneksy: wzór kompletnego kosztorysu filmu fabularnego, adresy szkół filmowych prowadzących kierunek organizacji produkcji, słownik terminologii branżowej z podziałem na różne dziedziny produkcji oraz encyklopedia zawodów filmowych.

Książka „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” zdobyła uznanie autorytetu w tej dziedzinie – prof. Edwarda Zajička – oraz prof. Marka Hendrykowskiego.   źródło opisu: http://www.w-wm.pl/ źródło okładki: http://www.w-wm.pl/organizacja_produkcji_filmu_fab…»

Wydawnictwo:
Wojciech Marzec
data wydania:
2 października 2013

ISBN:
9788393265749

liczba stron:
456

słowa kluczowe:
film , kino , filmoznawstwo

kategoria:
film/kino/telewizja

język:
polski

Wpis wyświetlony 5899 razy od 05.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz