Ebooki

Mikołaj Łoziński – Bajki dla Idy

Jak zwierzęta widzą świat ludzi? Co czuje żółw, gdy jego opiekunka i przyjaciółka pewnego dnia zapomina o nim pochylona nad nowym komputerem? Jak pies przeżywa rozwód ukochanych państwa? Jak postrzega świat bakteria codziennie badana wielkim okiem mikroskopu?
Nie ma nic bardziej oczywistego niż bajki o zwierzętach – lecz tylko pozornie. Ogromna wrażliwość Mikołaja Łozińskiego, młodego autora już obsypanego nagrodami, oraz jego otwartość na świat dziecięcej wyobraźni sprawiają, że Bajki dla Idy przekraczają tradycyjne sposoby narracji i stają się jednocześnie przygodami i przypowieściami, a przede wszystkim – opowieściami o przyjaźni, miłości i szukaniu swojego miejsca w świecie. Bohaterowie Łozińskiego są jednocześnie bardzo „zwierzęcy” – mucha rozsmakowuje się w świeżych resztkach ze stołu, pies na wszystko reaguje szczekaniem – i ogromnie wrażliwi, a ich opowieści bawią i rozczulają nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Przepięknie zilustrowane przez Ewę Stiasny, stają się portretami bajkowych światów istniejących gdzieś na granicy naszej codzienności.  

Wydawnictwo:
Znak
data wydania:
maj 2008 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-240-0981-7

liczba stron:
116

słowa kluczowe:
bajki , zwierzęta

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 4911 razy od 25.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz