Monika Gajdzińska – Jestem kobietą. Prawdziwe historie o związkach, nadziejach, marzeniach, odwadze i przyjaźni
Jestem kobietą to prawdziwe i zaskakujące historie pięciu kobiet przynależących do sopockiej grupy wsparcia, kobiecego kręgu istniejącego już od dwudziestu kilku lat. Każda z tych kobiet jest inna, każda z nich ma różne doświadczenia, ale ich historie są uniwersalne. Opowiadają o narodzinach dzieci, radzeniu sobie z chorobą, śmiercią, małżeństwie, pracy. Przede wszystkim jednak opisują kobiecą potrzebę tworzenia trwałych związków z ludźmi, którzy nas otaczają. Związków znaczących, opartych na wzajemnym szacunku i radości przebywania z innymi. To są opowieści o kobiecej sile, odwadze, nadziei, marzeniach i wytrwałym poszukiwaniu nowych ścieżek.
Obok tych spisanych historii bohaterek jest opowieść Tomasza Stefunko, fotografa, który w niezwykle naturalny i ciepły sposób przedstawia kobiety. W swojej pracy artystycznej Stefunko nade wszystko poszukuje światła i emocji, a jak pisze o nim sama autorka – z pewnością umie patrzeć.
Jestem kobietą to historie bez cenzury, bez upiększeń, prawdziwie bolesne, ale inspirujące i dające nadzieję. Bo czasem tylko tyle potrzeba, aby w życiu rozpocząć jakieś zmiany. źródło opisu: Wydawnictwo Dobra Literatura, 2010 źródło okładki: http://www.dobraliteratura.pl/ksiazka_wydana/1/jestem_kobieta.html
- Wydawnictwo:
- Dobra Literatura
- data wydania:
- 2010 (data przybliżona)
- ISBN:
- 978-83-930559-0-6
- liczba stron:
- 166
- słowa kluczowe:
- kobieta , prawdziwe historie
- kategoria:
- literatura współczesna
- język:
- polski