Ebooki

Nakazawa Keiji – Hiroszima 1945. Bosonogi Gen 5

Hiroszima próbuje powoli leczyć powojenne rany. Jednak w kraju panuje skrajna bieda, brakuje żywności, środków na odbudowę domów i szkół, mnożą się przypadki bandytyzmu. Do band werbowane są najczęściej bezdomne dzieci, które nie zostały jeszcze przemocą zgarnięte z ulicy i umieszczone w domach dziecka.
Wciąż więcej osób zapada na chorobę popromienna. Amerykanie starają się ukryć przed światem informacje o prawdziwych skutkach wybuchów nuklearnych w Japonii.
Rodzina Gena głoduje – w zakładach pracy nie wypłaca się pensji robotnikom. Dlatego ani dorosły już Koji, ani matka nie mogą wyżywić rodziny. Sytuacja dodatkowo pogarsza się, kiedy Kimie zapada na zdrowiu… Jednocześnie okazuje się, ze zaginiony Ryuta i inni dawni koledzy Gena zostali wcieleni do bandy, której szef chce się nimi posłużyć przy zabójstwie gangstera z konkurencji. Ryuta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie…   źródło opisu: http://waneko.pl/sklepik/hiroszima-1945-bosonogi-gen-05-p-43.html źródło okładki: http://waneko.pl/sklepik/hiroszima-1945-bosonogi-gen-05-p-43.html

Wydawnictwo:
Waneko
data wydania:
sierpień 2006 (data przybliżona)

ISBN:
838989324X

liczba stron:
260

słowa kluczowe:
manga , wojna , bomba , hiroszima

kategoria:
komiksy

język:
polski

Dodaj komentarz