Ebooki

Neil Gaiman – Sandman. Zabawa w ciebie

Piąty tom serii uznanej za jedną z najważniejszych w historii światowego komiksu, która opowiada o Władcy Snów, Sandmanie. W tomie znalazły się dwa wydane w miękkiej oprawie w 2004 roku albumy: Zabawa w ciebie, części 1 i 2.
Piękność z Nowego Jorku o imieniu Barbie okazuje się być zaginioną księżniczką jednej z sennych krain. Jej podwładni proszą ją o pomoc w walce z tajemniczym wrogiem Kukułką. Barbie rusza w pełną niebezpieczeńst podróż do Krainy snu. A w realnym świecie pomaga jej grupa niezwykłych przyjaciół: drag queen, para punkowych lesbijek oraz kilkusetletnia wiedźma.
Cykl Sandman to mroczna, przepełniona horrorem historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej inni bogowie mogą tylko marzyć rządzi ludzkimi snami i pragnieniami… A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem… a czasem nawet je zastępują.
Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcz zawarte w komiksie spowodowały, że Sandman został uznany przez krytykę za dzieło wybi Zebrał wiele nagród, m.in. Will Eisner Comic Industry Award, Harrey Award oraz World Fantasy A nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks.   źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
A Game of You

data wydania:
luty 2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788323737070

liczba stron:
192

słowa kluczowe:
Neil Gaiman , urban fantasty , mitologia , sny , Sandman

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 6714 razy od 03.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz