Filozofia i etyka

Oskar Sobański – Księga przemian I Cing

Księga przemian I Cing jest jednym z największych dzieł literatury światowej. Jest niczym dostojny starzec, pełna mądrości i spokoju przez doświadczenie wielkiej dobroci, przez troskę i odniesienie do tego, co ponadczasowe.
Książka ta składa się z dwóch części stanowiących całość.
Część pierwsza – Podstawy Księgi Przemian, napisana przez Krzysztofa Maćko, jest pierwszym w języku polskim tak wnikliwym i wszechstronnym opracowaniem. Czytelnik znajdzie tu odniesienie zarówno do starożytnej historii Chin, jak i kulturowej tradycji. Wieloletnie doświadczenia autora w interpretacji, zawarte w książce, staną się na pewno przyczynkiem do refleksji. To, co proponuje autor w widzeniu tekstu, a co wydaje się istotne dla poznawania I Cing, to subtelność, uważna delikatność i ponadczasowość.
Część druga to tekst Księgi Przemian, przełożony na język polski przez jednego z pierwszych tłumaczy i wybitnego znawcę I Cing – Oskara Sobańskiego. Świadczy o tym niezaprzeczalna zgodność tłumaczenia z oryginałem. Tekst jest przystępny, klarowny, a jednocześnie zawiera to coś nieuchwytnego, co stanowi o jego wartości i poetyce. Autor jest też wielkim podróżnikiem i znawcą wielu kultur.   źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2009 źródło okładki: http://www.druidzi.pl/p1583,ksiega-przemian-i-cing.html

Wydawnictwo:
Kos
data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
83-86757-96-5

liczba stron:
240

słowa kluczowe:
5 przemian , kultura , filozofia , wróżba

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Dodaj komentarz