Paul Theroux – Wybrzeże Moskitów

Allie Fox, wynalazca-samouk, w swoim mniemaniu wie wszystko. Stara się zmusić osoby ze swego otoczenia, by postępowały zgodnie z jego życzeniami. Ofiarami jego eksperymentów są członkowie najbliższej rodziny. Kiedy dochodzi do wniosku, że Ameryka stoi u progu zagłady, a w rodzinnych stronach nikt go nie słucha, zabiera swoich bliskich do dżungli Ameryki Środkowej, gdzie chce stworzyć idealną społeczność. Ale tam wiele z jego pomysłów obraca się przeciwko niemu…
?Pomysłowość autora rozsadza ramy powieści? ? pisano w ?The Times?, ?Najlepsza z dotychczasowych powieści Paula Theroux? ? stwierdził ?Sunday Times?.
Paul Theroux to jeden z najaktywniejszych amerykańskich pisarzy ? jest autorem kilkunastu powieści i książek podróżniczych, tłumaczonych na wiele języków. Jest laureatem m.in. Whitbread Literary Award, Yorkshire Best Novel of Year, James Tait Black Memorial Prize, Thomas Cook Travel Book Award.
Według książki powstał głośny film Petera Weira z Harrisonem Fordem w roli głównej, a samą powieść uznano za książkę roku.  

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
tytuł oryginału:
The Mosquito Coast

data wydania:
1997 (data przybliżona)

ISBN:
83-86211-70-9

liczba stron:
398

kategoria:
Literatura piękna

język:
polski