thriller/sensacja/kryminał

Per Wahlöö – Zamknięty pokój

Ósma powieść ze słynnej serii „matki i ojca skandynawskiego kryminału”, którzy zainspirowali Henninga Mankella i Stiega Larssona.

Komisarz Martin Beck wraca do pracy po półtorarocznej nieobecności; był ranny, przeszedł długą rehabilitację. Nie jest w najlepszej formie. Śnią mu się koszmary, dręczy go poczucie winy. Unika więc ludzi. Na domiar złego krążą pogłoski, że przełożeni chcą go awansować – i odsunąć od roboty operacyjnej.
Żeby go zbytnio nie forsować i wyrwać z apatii, koledzy podsuwają mu sprawę śmierci mężczyzny, którego zwłoki z kulą w sercu znaleziono w mieszkaniu. Samobójstwo – to pierwsze, co się nasuwa. Ale w pokoju nie znaleziono broni.
A drzwi były zamknięte od środka…   źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011 źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Wydawnictwo:
Amber
tytuł oryginału:
Det slutna rummet; roman om ett brott

data wydania:
8 listopada 2011

ISBN:
9788324141142

liczba stron:
302

słowa kluczowe:
literatura szwedzka , Martin Beck

kategoria:
thriller/sensacja/kryminał

język:
polski

Dodaj komentarz