w

Piotr Kulas – Rozmowy o inteligencji

Rozmowy o inteligencji z wybitnymi polskimi intelektualistami. Rozmówcami Piotra Kulasa są:
Agata Bielik-Robson, Zbigniew Bokszański, Henryk Domański, Dariusz Gawin, Joanna Kurczewska, Andrzej Mencwel, Paweł Śpiewak, Andrzej Walicki, Andrzej Waśkiewicz i Tomasz Zarycki.

Kategoria inteligencji jest wieloznaczna. Starałem się nie narzucać jednego sposobu jej rozumienia, ale zależało mi, aby w wywiadach obecny był wątek inteligencji etosowej. Rozmowy rozwijały się wokół kilku stałych zagadnień: oceny młodych środowisk, współczesnej roli inteligencji i intelektualistów, napięć pomiędzy klasą średnią a inteligencją, oceny inteligencji w czasie transformacji, jak również sensowności i potrzeby przekazywania „inteligenckich” wzorów.
Ze wstępu Autora

Piotr Kulas jest do tych rozmów doskonale przygotowany, przy czym na szczególnie wysoką ocenę zasługuje (…) elastyczność, z jaką umie wprowadzać istotne wątki, uzależniając je od osoby rozmówcy czy charakteru rozmowy. (…) Jego dogłębna znajomość jednocześnie i tematyki, i naukowego dorobku rozmówców, ich życiowej drogi to silna strona książki.
Z recenzji wydawniczej dr. hab. Krzysztofa Łęckiego   źródło opisu: http://scholar.com.pl źródło okładki: http://scholar.com.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe Scholar
data wydania:
12 lipca 2016

ISBN:
9788373838284

liczba stron:
253

słowa kluczowe:
inteligencja , intelektualiści , rozmowy

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski