Psychologia i socjologia

Piotr Oleś – Odsłony tożsamości

Tożsamość, „duchowy problem naszych czasów”. Czy jest konieczna we współczesnym świecie? Jest przeszkodą dla adaptacji czy jej koniecznym warunkiem? Stała, jakby wynikało z nazwy, czy jednak zmienna? Spójna, co zdaje się należeć do jej istoty, czy jednak złożona i niejednoznaczna jak Światowid? I wreszcie – osobista czy społeczna? Pytania dotyczące tożsamości, te znane od lat i te nowe, wynikłe z interakcji między osobą a kulturą, wciąż inspirują, niepokoją, motywują do badań.
Książka ta relacjonuje kolejny etap niekończącej się drogi poznawania tożsamości ulegającej zmianom wraz ze zmianami, jakie przechodzi człowiek na poziomie samoświadomości.
Styl książki charakteryzuje się dojrzałością, a zarazem pewną lekkością teoretyczną. Autorzy formułują wiele inspirujących propozycji, syntez oraz interpretacji wyników, przy czym często wyniki uzyskane w jednym modelu interpretują nie tylko w kategoriach tego wyjściowego modelu, ale też innych, pokazując interesujące połączenia. (…) Książka z cała pewnością pobudza i zachęca do myślenia, a nawet – zgodnie z celem Autorów – prowokuje do stawiania pytań.
Z recenzji dr hab. prof. UKSW Jana Cieciucha   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Odslony-tozsamosci,426999950,p.html źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/Odslony-tozsamosci,426999950,p.html

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
16 maja 2016

ISBN:
9788301186647

liczba stron:
352

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski