praca zbiorowa – Kolekcja Nasza Polska – Parki narodowe cz. II. Polska południowa
Nasza Polska to ekskluzywna kolekcja albumów prezentujących dziedzictwo polskiej kultury materialnej i przyrody. W każdym kolejnym tomie zostały przedstawione najcenniejsze, najatrakcyjniejsze i najlepiej zachowane miejsca – zamki, pałace i dwory, kościoły i cerkwie, nowożytne fortyfikacje, zabytki techniki, kolejnictwa i architektury drewnianej, parki narodowe, góry i wiele więcej. Bardzo ciekawym tekstom, zawierającym mnóstwo mało znanych ciekawostek, towarzyszą setki przepięknych fotografii, dziesiątki interesujących ilustracji, a także kalendaria i tabele, które pomogą uporządkować podawane informacje. To obowiązkowa lektura dla osób zainteresowanych poznawaniem kulturalnej i przyrodniczej spuścizny Polski.
W Polsce istnieją jeszcze obszary nietknięte przez cywilizację, w których słowo „naturalny” nabiera właściwego znaczenia. Najcenniejsze z nich objęto ochroną, zakładając 23 parki narodowe.
W albumie zaprezentowano 11 parków chroniących niezwykłą przyrodę południowej Polski: od labiryntu Błędnych Skał w Górach Stołowych, przez wysokie szczyty Tatr i urzekający przełom Dunajca, po rozległe połoniny w Bieszczadach. Warto dowiedzieć się, skąd sprowadzono do Polski muflony, jak wygląda pluszcz, gdzie żyją koniki polskie i dlaczego świstaki świszczą, oraz przekonać się, gdzie według tradycji ukrywał się Władysław Łokietek, co można znaleźć za Wodospadem Kamieńczyka w Karkonoszach i jak powstała Maczuga Herkulesa. Wyprawa do jednego z parków narodowych południowej Polski może się stać wspaniałą przygodą.
- Wydawnictwo:
- De Agostini
- data wydania:
- 2010 (data przybliżona)
- ISBN:
- 978-83-248-2532-5
- liczba stron:
- 48
- kategoria:
- albumy
- język:
- polski