publicystyka literacka i eseje

Rafał Pieja – Jak pisać książki i ( nie ) dać się pozwać

Na co komu książka traktująca o pisaniu książek? Autorzy zadali sobie to pytanie, tylko dlatego, że wielu autorów rozpoczynających swoją pisarską przygodę popełnia błędy, które niestety następnie skutkują skandalami, pomówieniami, a w rezultacie wyrokami sądowymi.

Książka powstała w wyniku pozwu Jana Widackiego pozywającego wydawnictwo Emerpress za książkę Rafała Pieji „Przewodnik po cywilnych służbach specjalnych. Od UB do ABW”. W sprawie została zawarta ugoda, niemniej nauczeni wydarzeniami procesu sądowego, postanowiliśmy opublikować niewielką książkę, która jest swoistą odpowiedzią na często pojawiające się wśród początkujących autorów problemy z opisywaniem aktualnej rzeczywistości pt. „Jak pisać książki i (nie) dać się pozwać” nawiązującą do procesu.

Książka ta jest merytorycznym opracowaniem zasad pisania książek, zarówno pod względem technicznym jak i metodologicznym, bazującym na kazusach obecnego prawa i polityki polskiej. Jest to skondensowany podręcznik dla początkujących pisarzy zarówno w zakresie beletrystyki jak i pozycji naukowych. Jak dotąd na rynku nie ukazała się żadna pozycja traktująca o tej tematyce.

Publikujemy ją za darmo na stronach naszego wydawnictwa, natomiast dla wszystkich chcących ją zakupić i dofinansować naszą działalność w formie „cegiełki”, również na pokrycie kosztów adwokackich i sądowych procesu z Janem Widackim, będziemy wysyłać papierową wersję książki. Zapraszamy do SKLEPU.

Na stronach książki każdy znajdzie odpowiedź jak pisać, aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, zwłaszcza w realiach nowoczesnego pisania, gdzie dostęp do szybkich środków komunikacji jest przeogromny, tym samym wieści roznoszą się z prędkością światła.

Chcesz coś napisać, ale czujesz pewne obawy? Ta książka jest odpowiedzią, którą musisz poznać!  

Wydawnictwo:
Emerpress
data wydania:
2013 (data przybliżona)

kategoria:
publicystyka literacka i eseje

język:
polski

Dodaj komentarz