thriller/sensacja/kryminał

Richard Zimler – Anagramy z Warszawy

Powieść kryminalna noir rozgrywająca się w warszawskim getcie

Jesień 1940. Hitlerowcy izolują 400 000 Żydów na niewielkim obszarze polskiej stolicy, tworząc wyspę odciętą od świata zewnętrznego. Eryk Cohen, starszy wiekiem psychiatra, musi przeprowadzić się do niewielkiego mieszkanka, zajmowanego przez swoją siostrzenicę i ukochanego siostrzeńca, dziewięcioletniego Adama.

Pewnego zimowego dnia Adam znika. Nazajutrz jego zwłoki zostają odnalezione w kolczastym drucie otaczającym getto. Chłopcu ucięto nogę, a w ustach ma kawałek linki.

Kiedy zostaje odnalezione ciało dziewczynki bez jednej dłoni, zaczyna rodzić się podejrzenie, które wprost nie mieści się w głowie – oto jakiś żydowski zdrajca zwabia dzieci w pułapkę. Chcąc schwytać mordercę, Eryk musi porzucić wszystko, co jeszcze mu zostało, i zapuścić się w najgroźniejsze zakątki Warszawy pod niemiecką okupacją…

„Zimler jest poruszającym, uczciwym pisarzem”.
Guardian

„Zimler to naukowiec i pisarz o nieprzeciętnej erudycji, silnie przemawiający do wyobraźni – taki rodzaj amerykańskiego Umberto Eco”.
Spectator

„Zimler obdarzony jest tą iskrą geniuszu, której krytycy nie potrafią wyjaśnić, a czytelnicy natychmiast podchwytują – marzenie każdego powieściopisarza, które nielicznym udaje się zrealizować.”
Independent   źródło opisu: Wydawnictwo Zysk, 2011 źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788375067538

liczba stron:
368

słowa kluczowe:
noir , kabała , getto warszawskie , 1940 , Żydzi , morderstwo

kategoria:
thriller/sensacja/kryminał

język:
polski

Dodaj komentarz