w

Robert U. Akeret – O mężczyźnie, który kochał niedźwiedzicę polarną i inne opowieści psychoterapeutyczne

Robert U. Akeret uzyskał doktorat z psychologii w Columbia University, a dyplom z psychoanalizy w William Alanson White Institute, gdzie szkolił się u Rollo Maya i Ericha Fromma. Gdy skończył sześćdziesiąt sześć lat, zapragnął się dowiedzieć, jak niektórzy z jego dawnych pacjentów poradzili sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie.

Co się stało z Naomi, emocjonalnie niespełnioną żydowską dziewczyną, która przeistoczyła się w atrakcyjną hostessę i tancerkę flamenco, Isabellę Cortez de Seville? Czy Sasha przezwyciężył swoją obezwładniającą blokadę pisarską, czy Seth zdołał się wyrwać z sideł własnej matki, czy Mary naprawdę zrozumiała, że jej wrogość do ojca nie zabiła go? I wreszcie historia najdziwniejsza ze wszystkich: czy Charles wyleczył się ze swej miłości do niedźwiedzicy polarnej?

Akeret odtwarza te zdumiewające przypadki, zręcznie przeplatając ze sobą przeszłość i przyszłość. Dorzuca również wiele oryginalnych przemyśleń do toczącej się obecnie debaty, czy psychoterapia jest skuteczna.

“Akeret snuje epickie opowieści o ludzkiej duszy oraz przekonująco argumentuje na rzecz wolnych skojarzeń i analizy snu – freudowskich narzędzi osiągania szczęścia”.
Michael Church, “Spectator”  

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
tytuł oryginału:
The Man Who Loved a Polar Bear and Other Psychoterapist’s Tales

data wydania:
2001 (data przybliżona)

ISBN:
8372980292

liczba stron:
226

słowa kluczowe:
psychoterapia , psychologia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski