Psychologia i socjologia

Roger Kimball – Długi marsz. Jak rewolucja kulturalna z lat 60. zmieniła Amerykę

Niektórzy uważają lata 60. za złoty wiek, lecz Roger Kimball nie toleruje fałszywej nostalgii. W jego opinii, lata 60. były rojowiskiem ekscesów i moralnego zepsucia. Dowodzi, że rewolucyjna napaść na „System”, która wówczas nastąpiła, wciąż wpływa na nasze życie – poprzez zubożałe intelektualnie szkoły i uczelnie, moralnie chaotyczne relacje seksualne i życie rodzinne oraz zdegradowane media i kulturę masową.
„Takie dziedzictwo zepsuło nasze serca i umysły – pisze Kimball – oraz wypaczyło nasze marzenia i nie pozwoliło nam ich spełnić”.
Długi marsz… opiera się na wyrazistych portretach architektów rewolucji kulturalnej, a wśród nich beatników, takich jak Allen Ginsberg i Jack Kerouac, oraz uznanych lub niegdyś uznanych guru, jak Norman Mailer, Timothy Leary, Eldridge Cleaver i Susan Sontag. Analizując życie i twórczość tych, którzy kształtowali lata 60., Kimball znajduje kilka opowieści z morałem, tworzących opatrzony komentarzem przewodnik po niewłaściwych drogach i ślepych uliczkach, które z katastrofalnym skutkiem stały się mapą do teraźniejszości.   źródło opisu: Sprawy Polityczne, 2008

Wydawnictwo:
Sprawy Polityczne
tytuł oryginału:
The Long March: How the Cultural Revolution of the 60s Changed America

data wydania:
sierpień 2008 (data przybliżona)

ISBN:
8361384021

liczba stron:
294

słowa kluczowe:
historia Stanów Zjednoczonych , XX wiek

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski