w

Roswitha Riebisch – Diagnoza typów uczniów

Jakimi typami uczniów są twoi podopieczni?
Czym charakteryzuje się typ intelektualny?
Jakie zadania są najlepsze dla typu emocjonalnego?
Jak zaangażować i zmotywować typ działający?
Co wpływa na wyniki osiągane przez typ współpracujący?
Jak, pracując z grupą, dotrzeć do każdego ucznia?

Diagnoza typów uczniów została napisana przez praktyków dla praktyków i stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby i problemy współczesnej edukacji. Autorzy, opierając się na własnym bogatym doświadczeniu i wynikach najnowszych badań, pokazują, jak poprawnie zdiagnozować ucznia: jego styl uczenia się, sposób rozumienia i postrzegania świata. Wyjaśniają też, jak wielkie znaczenie dla sukcesów uczniów ma sam nauczyciel – jego postawa i styl nauczania.

Dzięki kompleksowemu omówieniu czterech podstawowych typów inteligencji i stylów uczenia się oraz wielu skutecznych i sprawdzonych metod indywidualizowania nauki dowiesz się, jak dobrać odpowiedni styl prowadzenia zajęć do typów twoich uczniów i poprawić osiągane wyniki. Praktyczne rady podpowiedzą ci, jak udoskonalić i usprawnić codzienną pracę z dużymi i zróżnicowanymi klasami, a zawarte w książce przejrzyste arkusze i ankiety diagnostyczne ułatwią zrozumienie indywidualnego zachowania ucznia, jego możliwości i ograniczeń.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak nauczyć wszystkich, tego samego i w tym samym czasie, ale w indywidualny sposób!   źródło opisu: http://www.gwp.pl/13198,diagnoza-typow-uczniow-jak…(?) źródło okładki: http://www.gwp.pl/13198,diagnoza-typow-uczniow-jak…»

Wydawnictwo:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
data wydania:
2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788374895514

liczba stron:
150

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski