Shinichi Suzuki – Karmieni miłością. Podstawy kształcenia talentu

W tej zadziwiającej książce światowej sławy skrzypek i nauczyciel Shinichi Suzuki prezentuje filozofię i metodę nauczania zmierzające do rozwoju naturalnych zdolności każego dziecka. Podaje przykłady zdumiewających sukcesów swych małych uczniów, które zwróciły uwagę nauczycieli z krajów Zachodu.

Doktor Suzuki przekonująco dowodzi swej tezy, która legła u podstaw jego Metody Języka Ojczystego. Jego zdaniem każde dziecko rodzi się uzdolnione. Jeżeli więc nie nadąża w jakiejś dziedzinie, świadczy to o niedostatkach jego naturalnego otoczenia lub niewłaściwym kształceniu.

Autor pisze: “Gdyby Einstein, Goethe i Beethoven urodzili się w epoce kamiennej, czy nie posiedliby wyłącznie zdolności kulturowych i wiedzy na miarę ludzi żyjących wówczas? Także przeciwne twierdzenie jest prawdziwe: gdybym mógł kształcić niemowlę z epoki kamiennej, w niedługim czasie opanowałoby sonatę Beethovena tak jak współczesne dziecko”.

Jak twierdzi doktor Suzuki, największą radość sprawia mu rozwijanie potencjalnych zdolności dziecka w sposób harmonijny, tak by uczynić z niego szlachetnego, wrażliwego człowieka. W książce “Karmieni miłością” przedstawione zostały różne przypadki i doświadczenia, które doprowadziły go do odkrycia metody nauczania zwanej Metodą Języka Ojczystego”.

Doktor Suzuki zyskał międzynarodowe uznanie; jego uczniowie występowali za granicą, między innymi w siedzibie ONZ, Juilliard School of Music i w licznych ośrodkach w Stanach Zjednoczonych.   źródło opisu: Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki, Warszawa 2010 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Centrum Rozwoju Uzdolnień Metodą Suzuki
tytuł oryginału:
Natured By Love

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788391738504

liczba stron:
123

kategoria:
muzyka

język:
polski