w

Sławomir Trzybiński – Współczesna gospodarka pasieczna

Oto niezwykle bogate kompendium wiedzy na temat pszczół, pasieki i techniki gospodarki pasiecznej. Książka skierowana jest zarówno do pszczelarza początkującego, jak i doświadczonego, do amatora i zawodowca. W tym kompleksowym poradniku praktycznego pszczelarstwa pszczelarze znajdą odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań.

Skala zmian technicznych (nowe konstrukcje sprzętu i uli), zmian hodowlanych (rozwój sztucznego unasienienia) i nieoczekiwana inwazja chorób w pasiekach na całym świecie (warroza, infekcje wirusowe, CCD, etc.) postawiły pszczelarzom zupełnie nowe wyzwania. Szybko globalizujące się rynki światowe wymuszają stosowanie nowych strategii marketingowych. Sprzedaż miodu i innych produktów pszczelich stała się dzisiaj podstawowym wyzwaniem dla właścicieli pasiek w Polsce i na świecie. Konfrontacja własnej praktyki z doświadczenia pasiecznego z wiedzą Autora może przynieść pszczelarzom wyłącznie korzyści.

Autor – gruntownie wykształcony w dziedzinie pszczelarstwa (absolwent SGGW w Warszawie na Wydziale Hodowli Owadów Użytkowych, uczeń prof. Jerzego Woyke) – jest przede wszystkim praktykiem, właścicielem kilkusetpniowej pasieki.   źródło opisu: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
9788360192191

liczba stron:
383

słowa kluczowe:
pszczoły , pszczelarstwo , pożytki , miododajne , ule ,

kategoria:
poradniki

język:
polski