Ebooki

Stephen King – Opowieści makabryczne

„Opowieści makabryczne”, oryginalny komiks Stephena Kinga, który po raz pierwszy ukazuje się w polskim przekładzie, to smakowity kąsek dla wszystkich miłośników czarnego humoru i komiksowej stylistyki z lat 50.

Rozchichotany potępieńczo Upiór przedstawia pięć historyjek, jedną bardziej koszmarną od drugiej: mamy tu i familijną opowieść z zombie w roli głównej, i człowieka-roślinę, i tajemniczą skrzynię zamieszkaną przez krwiożerczego potwora. Dowiemy się też, czym może skończyć się zemsta na niewiernej małżonce oraz nadmierna dbałość o higienę.

Komiks wydany po raz pierwszy w roku 1982 stał się kanwą filmu w reżyserii George’a A. Romero (1982). Na podstawie scenariusza Stephena Kinga powstał też sequel, „Creepshow 2”.

Ilustracje: Berni Wrightson
Scenariusz: Stephen King
Okładka: Jack Kamen   źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2008 źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Opowiesci_makabryczne-p-29814-.html

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
Creepshow

data wydania:
6 marca 2008

ISBN:
9788374697101

liczba stron:
64

słowa kluczowe:
opowieści makabryczne stephen king

kategoria:
thriller/sensacja/kryminał

język:
polski

Dodaj komentarz