w

Tadeusz Ereciński – Apelacja w postępowaniu cywilnym

Apelacja w postępowaniu cywilnym jest opracowaniem, w którym całościowo przedstawiono problematykę podstawowego środka odwoławczego przysługującego stronom od merytorycz-nych orzeczeń sądu pierwszej instancji. Autor uwzględnił w publikacji wiele istotnych orzeczeń Sądu Najwyższego, które wyjaśniają charakter prawny apelacji i problemy związane z jej stosowaniem.

Książka jest adresowana do sędziów, adwokatów, prokuratorów i radców prawnych, a także aplikantów tych zawodów prawniczych. Będzie także użyteczna dla osób, które bez pomocy profesjonalnych pełnomocników pragną zaskarżyć wyrok sądu pierwszej instancji.

Dla wygody czytelnika w aneksie zostały zamieszczone teksty dwóch przełomowych uchwał składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego z 1999 i 2008 r. analizowanych wnikliwie w treści publikacji. Obecne wydanie zostało uzupełnione o najnowsze orzecznictwo. Uwzględniono również zmianę Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie 3 maja 2012 r. i wprowadziła modyfikację sposobu wnoszenia apelacji oraz dodała możliwość wniesienia za-żalenia na orzeczenie kasatoryjne sądu drugiej instancji.   źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/32728,ap…(?) źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/32728,ap…»

Wydawnictwo:
LexisNexis
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788378065166

liczba stron:
264

słowa kluczowe:
prawo

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski