Filozofia i etyka

Tadeusz Guz – Rozmowy niedokończone z ks. prof. Tadeuszem Guzem z lat 2007-2010

„Rozmowy niedokończone” – w treści i formie – są niepowtarzalną inspiracją dla współczesnego człowieka do wpisania się w czasie i przestrzeni tego kosmosu w odwieczny, Boski Dia-Logos, czyli w wieczne, wzajemne obdarowywanie się Logosem Prawdy i innych ideałów Trójjedynego, a pośród nich Logosem Miłości jako kulminacji personalnego bytowania Boga.
Ostateczna doskonałość istnienia człowieka nie tyle rozstrzyga się w Szekspirowskiej myśli: „Być albo nie być?”, ile w fundamentalnym pytaniu: Jak być, aby własne życie uczynić darem tej Boskiej Miłości? Czym jest ta cudowna Miłość stwórcza i zbawcza, objawiona w Osobie wcielonego Syna Bożego, Jezusa z Nazaretu, darująca się każdemu człowiekowi „do końca” w znaku krzyża i śmierci na Golgocie? Czym w świetle i świętości Jej zmartwychwstania powinna być w myśli, słowie i czynie miłość osoby ludzkiej, pielgrzymującej ku swojej pełni w transcendentnym Niebie – Praźródle i najwyższym Celu stworzenia? A czym jest w kontekście namysłu nad Miłością jej totalna negacja: nienawiść – największy absurd, bezsens i definitywna zdrada racjonalności i wolności ducha?
Miłować czy nie miłować? Miłować, ponieważ człowiek i wszystko co nosi znamię bytu, powołane jest z MIŁOŚCI i dla MIŁOŚCI.   źródło opisu: Wydawnictwo Sióstr Loretanek, 2012 źródło okładki: http://www.loretanki.pl/sklep/popup_image.php?pID=1370

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788372575944

liczba stron:
456

słowa kluczowe:
Rozmowy niedokończone , Bóg , Religia , Wiara , Rodzina , Filozofia , Małżeństwo , Miłość , Nienawiść

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Dodaj komentarz