Tomasz Hipsz – Firma w Internecie. Poradnik subiektywny.
Internetowy ocean korzyści i… morze zagrożeń
Pod koniec XX wieku wielu przedsiębiorców poczuło zawrót głowy na myśl o możliwościach internetu. Wydawało się, że każda firma z własną stroną (albo jeszcze lepiej z e-sklepem) automatycznie zwiększy swoją wartość i w zasadzie bez problemu zarobi krocie. Panowało zbiorowe przeświadczenie, że pieniądze czekają na każdego e-śmiałka i wystarczy zarzucić sieci w sieci, by w magiczny sposób dochody znalazły się na koncie. Dziś e-rynek ustabilizował się – na pierwszy rzut oka większość biznesów w sposób świadomy i racjonalny korzysta z nowych mediów. Zupełnie co innego widać jednak, gdy problem weźmie się pod lupę. Okazuje się, że wiele firm nie zdaje sobie sprawy z własnego potencjału, który mogą rozwinąć dzięki pomocy nowoczesnych systemów komputerowych.
Duże firmy radzą sobie z rafami napotkanymi na wzburzonych falach internetowego oceanu możliwości. Wynajmują w tym celu zewnętrznych specjalistów. Mali i średni przedsiębiorcy mają gorzej – muszą sobie radzić sami, a każda pomyłka może ich kosztować utratę sterowności… czyli płynności własnej firmy! Właśnie dlatego jeden z pionierów biznesu sieciowego w naszym kraju postanowił napisać tę książkę. Chce pomóc swoim czytelnikom w racjonalnym wykorzystaniu internetu, w uzyskiwaniu przewagi nad innymi, często znacznie większymi konkurentami, a przede wszystkim w efektywnym realizowaniu zaplanowanych prac. Chce też zwrócić uwagę na zagrożenia wynikające z różnych priorytetów i celów poszczególnych osób zaangażowanych w dany projekt oraz nieuzasadnione wydatki, jakie mogą wiązać się z korzystaniem z sieci.
> Strona internetowa do analizy – dlaczego nie działa i jak to zmienić?
> Z biznesu w e-biznes — jakie szanse i zagrożenia wiążą się z handlem w sieci?
> Kiedy warto powierzyć sprawę specjalistom?
> Jakie są wady i zalety współpracy z programistami, web designerami i agencjami interaktywnymi?
> Czym różni się marketing w internecie od tradycyjnych form promocji źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/firma-w-internecie-poradn…(?) źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/firma-w-internecie-poradn…»
- Wydawnictwo:
- Helion
- data wydania:
- 25 maja 2012
- ISBN:
- 9788324646920
- liczba stron:
- 168
- słowa kluczowe:
- kurs , podręcznik , tutorial , książka , firma , internet , e-biznes , działalość gospodarcza , biznes , pieniądze , reklama , pozycjonowanie , sieć , Tomasz Hipsz , Firma w Internecie. Poradnik subiektywny , Biznes IT E-biznes
- kategoria:
- poradniki
- język:
- polski