Tomasz Olczyk – Politrozrywka i popperswazja
Książka zawiera pogłębioną, interdyscyplinarną i wieloaspektową analizę telewizyjnej reklamy politycznej – najkosztowniejszej i najdynamiczniej rozwijającej się broni z arsenału nowoczesnego marketingu politycznego.
Autor obnaża mechanizmy perswazji stosowane w reklamie politycznej, pokazuje jak w ich działaniu wykorzystywane są zasoby kultury popularnej i szczegółowo analizuje ukryte struktury wirtualnych światów kreowanych na ekranach telewizorów.
Książka ukazuje jakościową i ilościową ewolucję reklamy politycznej w kontekście dynamicznych relacji między światem mediów i polityki, relacji które w coraz większym stopniu sprowadzają politykę do kolejnej formy rozrywki, komunikację polityczną zamieniają w rodzaj „sztuki popularnej”, liderów politycznych w celebrytów, mediatyzowane kampanie wyborcze w połączenie walki bokserskiej z karnawałem, wyborców zaś w fanów i kibiców.
Książka zainteresuje medioznawców, politologów, antropologów, badaczy kultury popularnej i wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć na co partie przeznaczają lwią część wielomilionowych dotacji jakie co roku otrzymują z budżetu. źródło opisu: http://www.waip.com.pl/index.php/waip/waip/serie_w…(?) źródło okładki: http://www.waip.com.pl/var/plain/storage/images/me…»
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
- data wydania:
- 2009 (data przybliżona)
- ISBN:
- 978-83-7644-002-6
- liczba stron:
- 557
- słowa kluczowe:
- Politologia
- kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- język:
- polski