Historia

USIS – Druga Wojna Światowa

Książka zawiera materiały zaczerpnięte ze źródeł Wywiadu Wojskowego Departamentu Wojny w Waszyngtonie. Tłumaczenie polskie zostało dostarczone przez USIS. Teks według wydania z 1947 roku Wydawnictwa S.Arcta w Warszawie.
Pierwsze wydanie tej książki pt.”Zarys wojny” ukazało się w 1942 r. w Stanach Zjednoczonych i miało kilka wznowień. Następnie wydział historyczny amerykańskiego ministerstwa wojny rozszerzył książkę o późniejsze informacje i wydano ją pod tytułem „Druga wojna światowa”.
Wydawnictwo to przeznaczone było dla obywateli amerykańskich, głównie zaś dla żołnierzy i wydane zostało w olbrzymich nakładach zyskując duże uznanie. Książka przedstawia fakty, a nie opinie czy sądy. Zagadnienia II wojny światowej ukazane są z punktu widzenia bezstronnego, chłodnego obserwatora.
(…)Jest to inne spojrzenie na II wojnę światową niż to, do którego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni.
(Od Wydawcy)  

Wydawnictwo:
Krajowa Agencja Wydawnicza
tytuł oryginału:
The World at War

data wydania:
1990 (data przybliżona)

ISBN:
83-03-03103-1

liczba stron:
374

słowa kluczowe:
II wojna światowa , historia

kategoria:
historia

język:
polski

Dodaj komentarz