w

Wendy Grant – Zaradzić konfliktom

Konflikt zniekształca związki międzyludzkie, bez względu na to, czy przybiera formę międzynarodowych sporów między krajami, czy złośliwości między przyjaciółmi, kolegami z pracy lub członkami rodziny. Konfliktowe sytuacje często wymykają się nam spod kontroli, a skutki tego mogą być tragiczne – co doskonale obrazują konflikty na drogach lub zamieszki wśród młodzieży po zajęciach szkolnych.

A przecież nie jesteśmy całkiem bezradni, jeśli chcemy powstrzymać falę gniewu, czasem spowodowanego brakiem poczucia wartości u uczestników. Wszystkie kłótnie można załagodzić, jeśli rozumie się jak i dlaczego powstają konflikty. Takie właśnie jest mocne przesłanie autorki: Pozbyć się gniewu i utrzymać panowanie nad własnym życiem.

Książka zwiera wiele ćwiczeń doskonalących, przenikliwych opisów poszczególnych przypadków oraz praktycznych sugestii, pomagających rozwiązywać problemy powodujące konflikty. Łatwa w lekturze i zrozumiała, książka ta reprezentuje oryginalne i błyskotliwe podejście do kwestii rozwiązywania codziennych sporów, zarówno w domu, jak i w pracy, wśród znajomych i z obcymi, a co najważniejsze uczy skutecznych strategii zapobiegania konfliktom.   źródło opisu: Klub Dla Ciebie 2008 źródło okładki: Klub Dla Ciebie 2008

Wydawnictwo:
Klub dla Ciebie
tytuł oryginału:
How to Resolve Conflicts

data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
9788374046985

liczba stron:
202

słowa kluczowe:
Psychologia , radzenie sobie z trudnymi , konfliktowymi sytuacjami

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski