Ebooki

Wiesław Weiss – Pink Floyd. O krowach, świniach, małpach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd i Rogera Watersa

Dlaczego muzycy zgodzili się na wydłużenie piosenki „Another Brick In The Wall Part 2”, aby mogła ukazać się na singlu, chociaż wcześniej powtarzali jak komu dobremu: Nie ma na to, kurwa, żadnych szans!
Gdzie znaleźć takie utwory Pink Floyd jak „Seabirds”, „Unknown Song”, „The Hero’s Return Part 2” i „Pan American Shuffle”?
Jaki był prawdziwy początek konfliktu między Rogerem Watersem a Davidem Gilmourem?
Co łączyło grupę z takimi postaciami, jak Mark Frechette, aktor zamordowany przed laty w więzieniu w Massachusetts, i Layne Staley, wokalista Alice in Chains, zmarły wskutek przedawkowania heroiny?
Który spośród muzyków współpracujących z zespołem próbował uwieść Davida Gilmoura i jaka spotkała go za to kara?
Jak wyglądał i dlaczego tak bulwersował Rogera Watersa pierwotny projekt okładki albumu „Animals”?
Dlaczego w filmach „Mechaniczna pomarańcza” i „Diuna” nie ma muzyki Pink Floyd?
Czy gdyby Adolf Hitler żył dziś, zaprosiłby zespół do Norymbergi?
Która płyta Rogera Watersa zaczyna się dokładnie tą samą melodią co album „The Wall” grupy Pink Floyd?
W jakiej roli wystąpiła na „The Pros And Cons Of Hitch Hiking” Cherry Vanilla, której bujne życie erotyczne było tematem jednej z piosenek zespołu Blondie?
W których utworach Rogera Watersa znaleźć można polskie akcenty?
Kto śpiewa na „Amused To Death” piosenkę Wait Till The Sun Shines, Nellie?
W którym nagraniu Rogera Watersa wykorzystano wstrząsające wyznanie morderczyni własnych dzieci?
Gdzie znaleźć takie utwory dawnego lidera Pink Floyd jak Molly’s Song, Magritte 4 i Incerceration Of A Flower Child?
W których solowych nagraniach Rogera Watersa wzięli udział wszyscy pozostali muzycy Pink Floyd?
Czy utwór Towers Of Faith był zapowiedzią zamachu na World Trade Center?
Jeśli znasz prawidłowe odpowiedzi na wszystkie te i setki innych pytań dotyczących mało znanych i zupełnie nieznanych faktów z historii – nie kupuj tej książki.

Nikt się chyba nie spodziewał, że grupa Pink Floyd znowu zagra w składzie z Rogerem Watersem. A jednak muzycy, od lat skłóceni, zakopali topór wojenny i w lipcu 2005 roku spotkali się w londyńskim Hyde Parku na scenie podczas niezwykłej imprezy Live 8, nawiązującej do koncertów Live Aid z 1985 roku. Sukces ich występu sprawił zaś, że dokonania Pink Floyd znowu wywołują wszędzie emocje tak wielkie, jak w czasach, gdy ukazywały się albumy „The Dark Side Of The Moon”, „Wish You Were Here” czy „The Wall”. Także u nas, gdzie zresztą zespół zawsze miał rzesze fanów, chociaż nigdy dla nich nie zagrał. Tym bardziej możemy się cieszyć, że panowie zaczęli w końcu dostrzegać Polskę. David Gilmour znalazł u nas przecież dwóch współpracowników, Zbigniewa Preisnera i Leszka Możdżera, a także zdecydował się – w sierpniu 2006 roku – zagrać wraz z Rickiem Wrightem na wielkim koncercie w Stoczni Gdańskiej zorganizowanym dla uczczenia dwudziestej szóstej rocznicy powstania Solidarności. Roger Waters wystąpił dwukrotnie w Polsce w 2011 i 2013 roku . Do Polski dotarł też Nick Mason, zaproszony – w listopadzie 2005 roku – przez wydawnictwo In Rock w związku z ukazaniem się napisanej przez niego monografii „Pink Floyd. Moje wspomnienia”.   źródło opisu: http://www.empik.com/pink-floyd-o-krowach-swiniach…(?) źródło okładki: http://www.empik.com/pink-floyd-o-krowach-swiniach…»

Wydawnictwo:
InRock
data wydania:
13 lutego 2015

ISBN:
9788360157886

liczba stron:
736

kategoria:
muzyka

język:
polski

Dodaj komentarz