w

Wojciech Hańbowski – W cieniu zmarłego obiektu i inne studia przypadków

We Wprowadzeniu Autor zajmuje się zagadnieniem klinicznej i naukowej tożsamości psychoanalizy, jej możliwości i ograniczeń jako metody leczenia oraz – odwołując się do doświadczeń angielskich – wskazuje jak może być ona wykorzystywana w instytucjach służby zdrowia.
Pozostałą część książki stanowią opisy przypadków prowadzonych przez Autora w ramach uspołecznionej służby zdrowia w latach dziewięćdziesiątych w Londynie.
Lektura tej książki stwarza niezwykłą okazję do przyjrzenia się z bliska pracy psychoanalityka, poznania trudnych realnych doświadczeń pacjentów oraz wewnętrznego świata ich fantazji i konfliktów psychicznych.
W rozdziale W cieniu zmarłego obiektu przedstawiono konsekwencje zaburzenia normalnego przebiegu procesu żałoby polegające na podporządkowaniu życia jednostki zmarłym postaciom. A oto kilka innych tytułów zamieszczonych studiów: Trauma jako azyl, O pamięci, tęsknocie, winie i ich przeobrażeniach, Od identyfikacji do relacji.   źródło opisu: www.gwp.pl/4208,w-cieniu-zmarlego-obiektu-i-inne-s…(?) źródło okładki: www.gwp.pl/4208,w-cieniu-zmarlego-obiektu-i-inne-s…»

Wydawnictwo:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
9788374891004

liczba stron:
138

słowa kluczowe:
psychoanaliza , psychologia , psychoterapia , terapia , zaburzenie , żałoba , trauma

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski