Zenon Parzyński – Infrastruktura informacji przestrzennej w UML
Niniejsza książka ma za zadanie pomóc w nauce czytania modeli pojęciowych zapisanych w języku UML (Unified Modeling Language – Zunifikowany Język Modelowania). Chodzi oczywiście o czytanie ze zrozumieniem!
Język UML jest standardem „praktycznym”, ponieważ nie został ustanowiony formalnie przez jakąś instytucję, ale jest powszechnie wykorzystywany. W coraz większej liczbie aktów prawnych w Polsce zaczynają się pojawiać modele zapisane w tym języku.
ULM jest językiem utworzonym do zapisywania modeli (głównie systemów, ale nie tylko) i obecnie jest coraz częściej wykorzystywany. Został użyty przy tworzeniu m.in. norm ISO serii 19100 dotyczących informacji geograficznej, zaczął się „pokazywać” w różnych aktach prawnych, jak np. rozporządzenia opracowane w GUGiK (Główny Urząd Geodezji i Kartografii) czy w GDOŚ (Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska), a w przyszłości różnych modeli UML będzie przybywać.
Jak podejść do tej książki? Najlepiej na spokojnie, w fotelu, z filiżanką kawy lub herbaty – proponuje autor. Można też podejść standardowo i przeczytać wszystko od początku do końca. źródło opisu: http://geoforum.pl/ źródło okładki: http://geoforum.pl/
- Wydawnictwo:
- Geodeta Sp. z o.o.
- data wydania:
- 2013 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788393544714
- liczba stron:
- 146
- słowa kluczowe:
- informatyka , geodezja , UML , modele pojęciowe
- kategoria:
- informatyka i matematyka
- język:
- polski