w

Zofia Mrzewińska – Z kluczem do psa

Jesteś sam przed ekranem komputera najnowszej generacji. Na pustej plaży i w przepełnionych supermarketach. Wśród ludzi, uśmiechających się uprzejmie, współpracowników, szefów i podwładnych. Zostaniesz sam, gdy dzieci założą własne gniazdo, gdy stracisz pracę, zdrowie i pieniądze.
W szaleńczym pośpiechu cywilizacji, pośpiechu, który może ziemię usunąć nam spod nóg, pozostało jedno niezmienne i pewne, niezawodne jak przed tysiącami lat. Wilgotny nos łapiący chciwie drobinki zapachu człowieka, uszy wsłuchane czujnie w rytm jedynych kroków i rozjaśnione ciepłem oczy Twojego psa, gdy wreszcie na niego popatrzysz.
Miejsce psa jest obok człowieka, nie w klatce, nie na łańcuchu i nie na pustej, ogrodzonej działce. To my odebraliśmy ongiś wybranym wilczym potomkom wolność wśród innych zwierząt, ukształtowaliśmy psa dla swoich potrzeb i upodobań. Tylko my jesteśmy odpowiedzialni za ich godne życie na co dzień, za to, jakie są i co robią pośród nas. Wystarczy im mądra opieka, rozumienie odmiennych potrzeb i zachowań. I kawałeczek serca.
Jeśli bodaj w najmniejszym , najtajniejszym kąciku serca zostawisz miejsce dla psa – nigdy nie będziesz sam.   źródło opisu: Agencja poligraficzno-wydawnicza Jump!, 2004 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Agencja Poligraficzno-Wydawnicza Jump!
data wydania:
2004 (data przybliżona)

ISBN:
8392166906

liczba stron:
100

słowa kluczowe:
pies , psy , tresura , szczeniak

kategoria:
poradniki

język:
polski