w

Zofia Paśniewska-Kuć – Humanistyczna terapia rozwojowa. Wzmożona pobudliwość psychiczna i nerwice w perspektywie osobowego rozwoju

“Humanistyczna terapia rozwojowa” jest książką o tym, jak chronić i kształtować ludzką wrażliwość w nawiązaniu do najistotniejszych, uniwersalnych wartości. Jest więc książką o tym, jak wspomagać osobowy rozwój, by uniknąć konieczności leczenia nadpobudliwości psychicznej i nerwic. Jest też propozycją, by leczyć inaczej… podporządkowując to, co chore i ułomne temu, co jeszcze zdrowe i twórcze. By towarzyszyć cierpiącemu człowiekowi w drodze wewnętrznych przemian, nie tracąc z oczu jego unikalnego potencjału rozwojowego i indywidualnej wolności.

Terapeuta rozwojowy – dysponując wszechstronną wiedzą i doświadczeniem własnego osobowego rozwoju może pomóc pacjentowi w odkrywaniu wewnętrznego bogactwa i poszukiwaniu sensu cierpienia.

W “Humanistycznej terapii rozwojowej” zaprezentowano nowy model diagnostyczno-terapeutyczny w odniesieniu do nadpobudliwości psychicznej i nerwic. Zawarto w nim zarówno wyjaśnienie kolejnych etapów postępowania w ramach tej koncepcji, jak i opis metod diagnozy i terapii.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla psychologów i pedagogów. Może być wykorzystana nie tylko w praktyce klinicznej, ale również wychowawczej. Może służyć osobom, którym bliższa jest idea rozwijania, aniżeli tłumienia ludzkiej wrażliwości.   źródło opisu: Wydawnictwo Discipio, 2010 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Zofia Paśniewska-Kuć
data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788393039005

liczba stron:
224

słowa kluczowe:
Psychologia , terapia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski