Agata Tuszyńska – Ćwiczenia z utraty
Ćwiczenia z utraty to zapis kilkunastu ostatnich miesięcy wspólnego życia Agaty Tuszyńskiej i jej męża, krytyka literackiego, tłumacza i podróżnika, emigranta ’68 roku, Henryka Dasko.
Z jednej strony Ćwiczenia z utraty to rzeczowo, prawie na „gorąco” spisywany dziennik, który odsłania grozę choroby oraz to, że nikt nie jest przygotowany i oswojony ze śmiercią. Z drugiej strony to piękna, emocjonalna książka poetycka. Opowieść o miłości, śmierci i walce o godność umierania.
Dzielili życie przez kilkanaście lat. Między kontynentami, z daleka, kawałkami wydzieranymi z pracowitego czasu obojga – dni, tygodnie, rzadko więcej, bo były obowiązki, odpowiedzialność, jego dzieci, jej studenci, książki, biznesowi partnerzy. Ich czas miał się właśnie zacząć. Wybrali dla siebie wspólny warszawski adres. Ale mężczyzna, którego kochała, i z którym miała się zestarzeć śmiertelnie zachorował. Wyrok był nagły i jednoznaczny- nowotwór złośliwy mózgu. Nie było nadziei. W geście obrony mówili o miłości: „Będziemy walczyć, będziemy razem. Nie poddamy się”. źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2155/C…(?) źródło okładki: zdjęcie własne
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Literackie
- data wydania:
- 2007 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788308040997
- liczba stron:
- 250
- słowa kluczowe:
- rak , nowotwór , choroba , glejak , Agata Tuszyńska , Henryk Dasko
- kategoria:
- biografia/autobiografia/pamiętnik
- język:
- polski