Agnieszka Drummer – Codziennik angielski. Doskonalenie języka angielskiego każdego dnia

Bardzo wiele osób uczy się języków obcych, jednak tylko niewiele jest w stanie płynnie posługiwać się danym językiem obcym. Dlaczego? Ponieważ nie uczymy się systematycznie, a dodatkowo samo uczenie się dość szybko staje się nudne.
Beata Williamson, polska anglistka od lat mieszkająca na stałe w Londynie oraz Agnieszka Drummer, polska germanistka od lat mieszkająca na stałe w Monachium, autorka popularnych książek Pokochaj niemiecki! oraz Niemiecki dla Ciebie, proponują nowy sposób uczenia się: Codziennik angielski.

Autorki korzystają z doświadczenia nabytego w trakcie uczenia Polaków języków obcych przez Skype. Codziennik to codzienne porcje informacji, zwrotów oraz idiomów do systematycznej nauki języka, podane w formie lekkiej i zabawowej, według autorskiego pomysłu Autorek. Duża liczba zdjęć zamieszczonych w Codzienniku pozwoli Czytelnikowi zanurzyć się w kulturę angielską, motywując do regularnego doskonalenia języka angielskiego.
Codziennik angielski to sposób na szybkie doskonalenie znajomości żywego języka angielskiego.

Uczysz się języka angielskiego, ale:

masz kłopot z systematycznym uczeniem się?
nie satysfakcjonują Cię postępy w nauce?
trudno Ci się zmotywować?
męczysz się z nauką, zamiast się nią cieszyć?

Codziennik angielski jest właśnie dla Ciebie, ponieważ

skłoni Cię do systematyczności
szybko zauważysz własne postępy
zmotywujesz się do regularnej nauki
odczujesz satysfakcję z nauki

Nauczamy języków od wielu lat i doskonale wiemy, JAK można się ich skutecznie uczyć i DLACZEGO wielu ludzi uczy się ich nieskutecznie.
Jedną z najważniejszych, najczęstszych, najpowszechniejszych „przeszkód”, jakie pojawiają się na drodze znacznej większości uczących się języka obcego, jest brak systematyczności w nauce. Dlaczego? Istnieje cały długi katalog wymówek, prezentowanych nauczycielom i/lub po prostu sobie. Chyba najczęstszą wymówką jest „zrobię to jutro”. To właściwie nawet nie wymówka, tylko zwykłe ludzkie odwlekanie.
Oczywiście istnieją różne gadżety elektroniczne – np. można próbować dyscyplinować się za pomocą programów, plików, aplikacji. Jednak takie elektroniczne dokumenty po jakimś czasie na ogół po prostu „zapomina” się otwierać i regularnie uzupełniać.
Tu dostajesz do ręki coś, co będzie jak „wyrzut sumienia” leżało gdzieś pod ręką i „aż się prosiło” o kolejny wpis, choćby tylko krótki.
Korzystaj z pomocy Codziennika systematycznie, najlepiej codziennie. Nawet jeśli to nie będzie za każdym razem wiele – po kilku miesiącach sam będziesz zdumiony, jakie postępy robisz!
Życzymy Ci wytrwałości i sukcesów w nauce!

ze Wstępu   źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1356-Codziennik-angielski.htm źródło okładki: http://www.poltext.pl/b1356-Codziennik-angielski.htm

Wydawnictwo:
Poltext
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788375612431

liczba stron:
400

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski