w

Agnieszka Tuszyńska – Jarzyna: Teatr/Theatre

Album fotograficzny poświęcony Grzegorzowi Jarzynie – “Jarzyna: Teatr/Theatre”, wydany wspólnie przez TR Warszawa i Agorę S.A., we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, pod redakcja Agnieszki Tuszynskiej i Doroty Wyżynskiej.

Znalazły się w nim zdjęcia zrobione m.in. przez Stefana Okołowicza, Kubę Dąbrowskiego, Bartłomieja Sowę, Annę Grzelewską, Marca Engueranda, Katarzynę Zajdę i Weronikę Szmuc oraz fotografie z archiwum „Gazety Wyborczej”, m.in: Jacka Marczewskiego, Alberta Zawady, Bartosza Bobkowskiego, Roberta Kowalewskiego. Autorką portretu reżysera umieszczonego na okładce jest współpracująca z Grzegorzem Jarzyną jako reżyserka światła Jacqueline Sobiszewski.

W albumie znalazly sie teksty Maryli Zielińskiej, publikującej m.in. w „Didaskaliach” i „Dialogu”, w których omówione zostały wszystkie dotychczasowe spektakle Jarzyny od słynnego “Bzika tropikalnego”, po ostatnią premierę “Między nami dobrze jest”, uwzględnione zostały także jego przedstawienia zagraniczne. Fotografie poprzedza przeprowadzona przez Agnieszkę Tuszyńską, kierownika literackiego TR, i Dorotę Wyżyńską, szefową kultury „Gazety Stołecznej”, rozmowa z reżyserem pt. “Podróż”, która jest niejako chronologiczną opowieścią o jego drodze twórczej, szukaniu inspiracji i pracy z aktorem. Publikację zamyka spis wszystkich spektakli zrealizowanych przez Grzegorza Jarzynę.

Album przygotowany został w wersji polsko-angielskiej.
redakcja Agnieszka Tuszyńska, Dorota Wyżynska.   źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/JARZ/pr/-jarzyna–teatr-theatre-.html źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/JARZ/pr/-jarzyna–teatr-theatre-.html

Wydawnictwo:
TR
data wydania:
2013 (data przybliżona)

ISBN:
9788392904403

liczba stron:
312

słowa kluczowe:
TR Warszawa

kategoria:
teatr

język:
polski