literatura faktu

Agnieszka Zydroń – Dzień, który zmienił ich życie

„Dzień, który zmienił ich życie” to spisane w formie wywiadu rzeki rozmowy z osobami, które przeżyły wypadki samochodowe. Autorka w dzieciństwie także przeżyła takie traumatyczne wydarzenie, którego sprawcą był kierowca pod wpływem alkoholu.

– Alkohol, nadmierna prędkość, brawura, śmierć to codzienność na naszych drogach. Po co powstała ta książka? Nie żeby szokować czy straszyć. Te historie napisało samo życie, pokazując jak wielką pokorę wobec losu powinniśmy zachować. Z jednej strony możemy posiadać wszystko, zaplanować najbliższe lata… Z drugiej zaś nie znamy dnia jutrzejszego. Cieszmy się codziennością, słońcem na niebie i zieloną trawą. Doceniajmy najbliższych, którzy są obecni wokół nas. Każdy człowiek to wielki skarb, który może odejść od nas w każdej chwili – mówi Agnieszka Zydroń.

Jej najnowsza książka przedstawia historie ofiar wypadków, którym w jednej sekundzie zawalił się świat – zginęli ich najbliżsi, stracili zdrowie czy pozycję zawodową. Poruszające rozmowy pokazują jak nadzieja i wiara we własne siły wyciągają ludzi z najgorszych tragedii życiowych. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak przetrwać największe życiowe burze. Jak znaleźć w sobie siłę, aby przetrwać nie tylko codzienne trudności, ale największe nawet dramaty. Odpowiedzi na te pytania udzieliło samo życie, pisząc scenariusze jakich człowiek nigdy się nie spodziewał.   źródło opisu: http://www.cozadzien.pl/kultura/biblioteczka/12506.html

Wydawnictwo:
Agnieszka Zydroń
tytuł oryginału:
Dzień, który zmienił ich życie

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 2045 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz