Filozofia i etyka

Alan Watts – Wprowadzenie do Buddyzmu

Jeden z najgłośniejszych wykładów Alana Wattsa pochodzących z cyklu „Essential Lectures of Alan Watts”. Znany filozof odkrywa przed nami tajniki filozofii Wschodu.

Jakie są metodologiczne podstawy buddyzmu? Jak na pytanie „kim jesteś?” odpowiedzieliby wyznawcy tej religii, a jak na przykład – hinduiści? W tym wykładzie Alan Watts, jeden z najsłynniejszych filozofów XX w., w niezwykle przystępny sposób przedstawia główne założenia religii Wschodu. Objaśnia m.in. cztery szlachetne prawdy buddyjskie, Ośmiostopniową Ścieżkę, pojęcie karmy, nirwany i historię bodhisattwy Amitaby.
Wyjątkowość niniejszego audiobooka polega na tym, że umożliwia on odsłuchanie autentycznego wykładu wygłoszonego przez Wattsa, z lektorem czytającym polskie tłumaczenie. Ułatwi to odbiorcom wczucie się w specyficzną atmosferę i dynamikę towarzyszące wystąpieniom filozofa, niejednokrotnie utrzymanym w humorystycznej formie.   źródło opisu: http://www.kendra.com.pl/audiobook-wprowadzenie-do-buddyzmu.html źródło okładki: http://www.kendra.com.pl/images/cover3d-03-wprowadzenie-buddyzmu.jpg

Wydawnictwo:
Filozofie Azji
tytuł oryginału:
Introduction to Buddhism

data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9781909195028

słowa kluczowe:
buddyzm , filozofie Wschodu , hinduizm , nirwana , wykłady Alana Wattsa

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Wpis wyświetlony 2521 razy od 04.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz