Aleister Crowley – Księga Prawa

Liber AL vel Legis (zwana także Księgą Prawa) – główny tekst filozoficzno-magicznego nurtu zwanego Thelema, którego fundamenty zostały ustanowione przez Aleistera Crowleya. Dzieło, a dokładnie jego maszynopis, zostało po raz pierwszy opublikowane w 1909 roku jako drugi tom Świętych ksiąg thelemy.
Crowley spisał tę księgę w trzech sesjach, pomiędzy godzinami 12 a 13 w dniach 8, 9 i 10 kwietnia roku 1904 w Kairze, które stanowią jej trzy rozdziały. Crowley twierdził, iż pisał pod dyktando głosu, który wydawał się dobiegać zza jego ramienia i nazywał się Aiwass.
Interpretacja Księgi Prawa jest uznawana jako sprawa indywidualna każdego człowieka, a otwarte promowanie osobistych pomysłów co do jej znaczenia jest przez Crowleya zabronione. Biorąc jednak pod uwagę jego charakter, można podejrzewać, iż jest to jedynie sposób mający spowodować jeszcze więcej dyskusji na temat księgi, w myśl zasady “zakazany owoc lepiej smakuje”.   źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liber_AL_vel_Legis źródło okładki: Własna fotografia

Wydawnictwo:
Lashtal Press
tytuł oryginału:
Liber Al Vel Legis

data wydania:
październik 2004 (data przybliżona)

liczba stron:
124

słowa kluczowe:
Aleister Crowley , Crowley , okultyzm , ezoteryka , thelema , Księga Prawa

kategoria:
ezoteryka, senniki, horoskopy

język:
polski