Aleksandra Chmielewska – LEO I NELA. BAJKI BEZ BARIER CZ.VI NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ RUCHOWA

Kiedy Leo, wesoły pies, wychodzi na spacer, ludzie uśmiechają się do niego i chcą go pogłaskać. Za to kiedy widzą Kornelię, często udają, że jej nie ma albo patrzą tak, że pewnie chętnie schowałaby się w skorupce, gdyby tylko ją miała.
Bo Nela ma chore nogi i jeździ na wózku inwalidzkim. Jak pomaga jej pies? Co potrafi żyrafa? Dlaczego dziewczynka
czuje się jak pingwin? I czy uda jej się znaleźć przyjaciela?
„Leo i Nela” to bajka psychoedukacyjna, która wprowadza dzieci w świat rówieśnika niepełnosprawnego ruchowo, pomaga poznać i zaakceptować inność. Może być wsparciem
dla rodziców i nauczycieli w rozmowach na temat niepełnosprawności z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

Projekt pn.: „Bajki bez barier” – opracowanie i wydanie serii bajek dotyczących niepełnosprawności, współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach konkursu XV i XIV.

Egzemplarz bezpłatny, nie do kupienia. Do zamówienia telefonicznie lub pobrania w wersji elektronicznej na stronie http://swiatelkodladzieci.pl/bajki-bez-barier-powielenie-opracowanie-i-wydanie-serii-bajek-dotyczacych-niepelnosprawnosci/   źródło opisu: http://swiatelkodladzieci.pl/wp-content/uploads/20…(?) źródło okładki: http://swiatelkodladzieci.pl/projekty/2015-2/bajki…»

Wydawnictwo:
data wydania:
2015 (data przybliżona)

ISBN:
9788365214072

liczba stron:
28

słowa kluczowe:
Niepełnosprawność , edukacja , psychoedukacja , Bajki bez barier , Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” , światełko dla dzieci , swiatelkodladzieci , Niepełnosprawność ruchowa

kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne

język:
polski