Biznes i finanse

Aleksandra Pieloch-Babiarz – Analiza fundamentalna. Standing finansowy i wycena przedsiębiorstwa

Publikacja poświęcona jest analizie fundamentalnej przedsiębiorstwa pojmowanej jako proces badania rynku kapitałowego w oparciu o dane fundamentalne pochodzące ze spółki i rynku dla potrzeb oszacowania wartości wewnętrznej akcji. Składa się z trzech rozdziałów o charakterze merytoryczno-metodycznym, w których główny nacisk położono na problemy wykorzystania analizy finansowej oraz wyceny przedsiębiorstwa. Zaletą publikacji jest przede wszystkim układ i przejrzystość rozważań oraz dopracowanie pod względem dydaktycznym. Poszczególne części opracowania zostały domknięte ustępami aktywizującymi Czytelni­ka w postaci kluczowych problemów, pytań testowych oraz zadań do samodzielnego rozwiązania.

Książka zawiera kompleksowe, a zarazem syntetyczne ujęcie najważniejszych problemów, dylematów i sposobów wyboru inwestycji kapitałowej z wykorzystaniem analizy finansowej, będącej kondensatem wiedzy na temat badania kondycji finansowej organizacji gospodarczych w formule najczęściej prezentowanej w literaturze przedmiotu i stosowanej w praktyce.

Podręcznik ma dużą wartość naukową i dydaktyczną, stanowiąc bazę wiedzy dla studentów kierunków ekonomicznych i zarządzania, a także porządkując i wzbogacając wiedzę przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz początkujących inwestorów, poszukujących podstawowych rozwiązań w zakresie przeprowadzania analizy finansowej i wyceny przedsiębiorstwa.   źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 2016 źródło okładki: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
data wydania:
2016 (data przybliżona)

ISBN:
9788380881464

liczba stron:
200

słowa kluczowe:
analiza fundamentalna , finanse przedsiębiorstwa , finanse

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Dodaj komentarz