literatura faktu

Aleksandra Szarłat – Wnętrza gwiazd. Domy gwiazd. Piękne wnętrza sławnych ludzi

„Mój dom jest moją twierdzą” mawiają Brytyjczycy. I wielu z nas się z nimi zgadza. Do domu przeważnie zapraszamy najbliższych znajomych, przyjaciół i rodzinę.
Dzięki książce Domy gwiazd, każdy z nas ma szansę zajrzeć do mieszkań sławnych ludzi. Autorki książki – Aleksandra Szarłat i Alina Mrowińska odwiedziły m.in Irenę Eris, Monikę Jaruzelską, Marię Nurowską, Karolinę Wajdę.
Katarzyna i Cezary Żakowie opowiedzieli o domowych zapachach, Katarzyna Frank-Niemczycka o oliwkowej kanapie, a Ewa Błaszczyk o modrzewiach.
To nie tylko rozmowy o wnętrzach – to rozmowy o życiu, rodzinie i miłości.

Bardzo lubię jak coś jest ludzkie, ciepłe. Podłoga może być przetarta, ściana trochę krzywa, a w meblach musi być dusza.

Ewa Błaszczyk

Kiedyś byłem u kogoś w domu, gdzie w gigantycznej kuchni w ogóle nie było stołu. Poraziło mnie to. Nawet zapytałem jak jedzą? Usłyszałem, że nie potrzebują stołu, bo jedzą przy wielkim kuchennym blacie. Na stojąco, bardzo szybko. Nie wyobrażam sobie tego. Kiedy rozłożymy nasz stół może przy nim usiąść dwadzieścia osób.

Cezary Żak   źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,185,wnetrza-gw…(?) źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,185,wnetrza-gw…»

Wydawnictwo:
G+J
data wydania:
20 kwietnia 2011

ISBN:
978-83-62343-57-7

liczba stron:
240

słowa kluczowe:
wywiady

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 3100 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz