Ebooki

Alexandro Jodorowsky – Megalex 3: Serce Kavatah

Ostatni tom osadzonej we wszechświecie Incala i Technokapłanów serii science fiction klasyka komiksu, Alexandro Jodorowsky’ego, z nowoczesnymi, w dużej części tworzonymi komputerowo rysunkami Freda Beltrana.
Wojna pomiędzy ekstremalnie stechnicyzowaną cywilizacją, zamieszkującą miasta Megalexu a prymitywną kulturą „bio” z ostatniego lasu i podziemi planety wkracza w decydującą fazę. Władająca miastami rodzina królewska postanawia rozpocząć ostateczną ofensywę przeciwko wszelkim przejawom dawnej kultury. Kavatah, córka władcy, oferuje się doprowadzić zrobotyzowaną armię wprost do serca Lasu Chem, ostatniego miejsca na powierzchni planety, gdzie swobodnie rozwija się przyroda. Chce tam odnaleźć i zniszczyć skrzydlatego bohatera ekowojowników, mutanta Zeraina, którego nienawidzi. Choć chyba ” też kocha…Tymczasem rebelianci (ich działaniami potajemnie steruje mityczny mędrzec w” dwóch osobach, Cabot-Chadday) szykują atak na pałac królewski, a ich ostatecznym celem jest całkowite zniszczenie cywilizacji technicznej.
W retrospekcjach poznajemy przeszłość Megalexu – a właśnie w przeszłości tkwi tajemnica, dlaczego rajska planeta zamieniła się w pokryte metalem, nieprzyjazne przyrodzie piekło. W przeszłości także kryje się wyjaśnienie, kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy. Dochodzi do ostatecznego starcia dwóch całkowicie sobie obcych sposobów życia. Czy w kosmosie możliwe jest istnienie archaicznego społeczeństwa, negującego osiągnięcia nauki i techniki? Odpowiedź, jaką dają autorzy serii, można odnieść nie tylko do Megalexu, jest ona aktualna także w naszej rzeczywistości, gdzie przecież ścierają się orientacje techniczne i ekologiczne, często występujące w odmianach skrajnych, niezdolnych do zaakceptowania racji strony przeciwnej.   źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2009 źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/komiksy/katalog/art24.html

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Le cœur de Kavatah

data wydania:
kwiecień 2009 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-237-9071-6

liczba stron:
64

słowa kluczowe:
komiksy , megalex , science fiction , sf , sci-fi

kategoria:
komiksy

język:
polski

Dodaj komentarz