literatura faktu

Andrew Robinson – Szyfr Egiptu. Jean-François Champollion i hieroglify

Pierwsza w Polsce książka o człowieku, który odczytał hieroglify egipskie.

Tajemnice starożytnego Egiptu fascynowały Greków i Rzymian na długo przed nadejściem naszej ery. Jednak już wówczas nie było na świecie nikogo, kto potrafiłby odczytać pismo, którym posługiwali się starożytni Egipcjanie. Treść hieroglifów była nieodgadnioną zagadką dla Aleksandra Macedońskiego, Juliusza Cezara, a także królowej Kleopatry.
W ciągu następnych niemal dwóch tysięcy lat nikt nie potrafił złamać egipskiego szyfru. Wątpiono nawet, czy w ogóle jest to możliwe. Do odczytania hieroglifów potrzeba było szczęśliwego przypadku i geniusza, który będzie go umiał wykorzystać. Geniusz – Jean-François Champollion – przyszedł na świat w 1790 roku. Szczęśliwy przypadek – odkrycie kamienia z Rosetty – wydarzył się dziewięć lat później. Wkrótce egipskie hieroglify miały przemówić, pierwszy raz po tysiącach lat milczenia.
W swojej barwnej i pod każdym względem wyjątkowej książce Andrew Robinson opowiada niezwykłą historię odczytania egipskich hieroglifów i dramatycznego życia Jeana-François Champolliona. To prawdziwa perła wśród – bardzo nielicznych – książek poświęconych tej postaci. „Szyfr Egiptu” to także pierwsza książka o Champollionie, jaka ukazuje się w języku polskim.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Szyfr_Egiptu__Jean_Fran%C…(?) źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Szyfr_Egiptu__Jean_Fran%C…»

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
Cracking the Egyptian Code: The Revolutionary Life of Jean-François Champollion

data wydania:
10 maja 2016

ISBN:
9788380693548

liczba stron:
392

słowa kluczowe:
Sebastian Szymański

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 5901 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz