w

Andriej Diakow – Do światła

Z petersburskiego metra wyrusza grupa straceńców z misją odszukania tajemniczego światła, którego źródło tkwi gdzieś w Kronsztadzie. Przewodzi im Taran, doświadczony stalker. Za udział w wyprawie zażądał… dwunastoletniego sierotę, Gleba. W grupie znajduje się też wyznawca kultu Exodusu, wierzący w Arkę, która zabierze wybrańców do raju wolnego od promieniowania.

Jak rozwiną się szorstkie początkowo relacje opiekuna i chłopca? Co czeka na wędrowców u celu? Czy spotkają innych, którzy przetrwali Katastrofę? Czy z bazy Floty Bałtyckiej zabierze ich krążownik „Wariag” – mityczna Arka wyznawców Exodusu?

Jedno można powiedzieć: nadzieja to dziwne uczucie.

Do światła to pierwszy tom trylogii Andrieja Djakowa, ukazującej się w ramach Metro 2033 – W blasku ognia ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitry’a Glukhovsky’ego, autora bestsellerów Metro 2033 i Metro 2034, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie Metra 2033.   źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/60/Do-swiatla.html źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/60/Do-swiatla.html

Wydawnictwo:
Insignis
tytuł oryginału:
К свету

data wydania:
27 czerwca 2012

ISBN:
9788361428695

liczba stron:
328

słowa kluczowe:
Uniwersum Metro 2033 , postapokalipsa , Andriej Diakow , Dmitry Glukhovsky , Metro 2033

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski