w

Andrzej Falkowski – Praktyczna psychologia poznawcza: marketing i reklama

Książka Psychologia poznawcza w zastosowaniach praktycznych: marketing i reklama pokazuje w jaki sposób zaawansowana wiedza z dziedziny psychologii poznawczej pozwala tworzyć skuteczne metody wywierania wpływu na ludzi w praktycznej dziedzinie marketingu i reklamy.
Reklama i strategie marketingowe w dużym stopniu kształtują spostrzeganą przez człowieka rzeczywistość. Mogą one silnie wpływać na sposób widzenia środowiska rynkowego, a także szerszego środowiska społeczno-fizycznego. W konsekwencji takiego kontrolowanego spostrzegania tworzą się emocje i nastawienia, które uruchomione w określonej sytuacji motywacyjnej wywołują oczekiwane zachowanie np. wybór marki produktu czy wybór danej opcji politycznej. W tej perspektywie wolność człowieka w podejmowaniu decyzji wydaje się fikcyjna. Istotą wielu stosowanych strategii marketingowych kontrolujących procesy decyzyjne jest to, że człowiekowi wydaje się, że jest wolny w swoich wyborach. Faktycznie jednak nasze decyzje mogą być subtelnie kontrolowane.
Andrzej Falkowski jest profesorem nadzwyczajnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Łódzkiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej; członkiem International Society for Ecological Psychology oraz Association for Consumer Reserch. Był stypendystą Fundacji Fulbrighta. Autor i współautor licznych prac z zakresu psychologii poznawczej i psychologii stosowanej w dziedzinie zachowań rynkowych. Jest współredaktorem Handbook of Political Marketing, (Thousand Oaks: Sage, 1999).   źródło opisu: www.merlin.pl źródło okładki: www.gwp.pl

Wydawnictwo:
GWP Sp. z o.o.
tytuł oryginału:
Praktyczna psychologia poznawcza: marketing i reklama

data wydania:
2003 (data przybliżona)

ISBN:
8389120062

liczba stron:
166

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski