w

Andrzej Pilipiuk – 2586 kroków

I znowu odliczamy 2586 kroków… Tylko tyle. I aż tyle. Opowiadanie po opowiadaniu.

To już V wydanie antologii, w nowej okładce, bez Wędrowycza, za to ze znakiem firmowym Pilipiuka w postaci niepowtarzalnego humoru i zdumiewających pomysłów. Czternaście historii, z których wieje grozą i mrocznym nastrojem. Odliczmy więc 2586 kroków…

I krok: To jedna z najlepszych polskich antologii. Bardzo dobrze, lekko napisana, pełna świetnych pomysłów, ciekawa i świeża. Obowiązkowa rzecz na każdej półce. (Tomasz Kleta, Avatarae)

II krok: 14 opowiadań zebranych w 1 książce to 13 różnych bohaterów, 14 niesamowitych historii, 14świetnych pomysłów i kilka godzin ciekawej lektury. (Piotr ‘Szarik’ Iwanicki, Playback)

III krok: Najlepsze ze zbioru – tytułowe 2586 kroków i Wieczorne dzwony — to najdojrzalsze i najlepiej dopracowane opowiadania grozy, urzekające mrocznym nastrojem, bazującym na lęku przed chorobą, godne porównań do klimatów twórczości E. A. Poe. (Małgorzata Koczańska, Fahrenheit)

Dalej liczcie już sami…   źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/2586-krokow źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/2586-krokow

Wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
25 października 2013

ISBN:
9788375749298

liczba stron:
528

słowa kluczowe:
opowiadanie polskie

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski