Ebooki

Anna Świderkówna – Rozmowy o Biblii

Biblia jest jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem w dziejach naszej cywilizacji i jej wpływ można odnaleźć w każdej dziedzinie życia. Wokół tego wspaniałego dzieła krąży wiele nieporozumień, tkwi w nim także mnóstwo zagadek i niejasności.
Anna Świderkówna – znakomity naukowiec i popularyzator historii starożytnej – jako historyk helleńskiego świata, w którym ukształtowała się Biblia, zaprasza w Rozmowach o Biblii wszystkich chętnych – wierzących i niewierzących – „do swobodnej przechadzki po różnych kręgach biblijnych i różnych stuleciach”. Krok po kroku wciąga czytelnika do wspólnego odkrywania, poznawania i rozszyfrowywania zagadek, wyjaśniania nieporozumień, niejasności, rozwiewania legend. Czyni to, szanując tożsamość pisarzy biblijnych i stosując naukowe metody w odczytywaniu starożytnych tekstów, w przystępny, pełen kultury sposób. Rozmowy o Biblii – bogato ilustrowane, zawierające mapy, bibliografię oraz indeks biblijny i rzeczowy – są lekturą dla każdego.

Książka otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej w listopadzie 1994 roku oraz nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka w maju 1995 roku.  

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2001 (data przybliżona)

ISBN:
83-01-11474-6

liczba stron:
404

słowa kluczowe:
Biblia , Świderkówna , biblistyka , egzegeza biblijna

kategoria:
religia

język:
polski

Dodaj komentarz