w

Antonina Kłoskowska – Kultury narodowe u korzeni

Co to jest naród i jak powstał?

Czy można zmienić przynależność narodową?

Czym są mniejszości narodowe?

Kultury narodowe u korzeni to jedna z najważniejszych prac z socjologii narodu, której oddziaływanie wykracza daleko poza granice Polski. Autorka patrząc na zagadnienie kultury narodowej z polskiej perspektywy w nowatorski sposób łączy ją z dorobkiem nauki światowej. Prezentuje różne rozumienie terminu “naród”, analizuje zagadnienia związane z konwersjami i mniejszościami narodowymi oraz centrum kultury narodowej. Problematyka ta ma znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, stanowiąc dla wielu osób sedno refleksji nad tożsamością narodową.

Książka przygotowana została z myślą o czytelnikach, których interesuje miejsce kultur narodowych w ich własnym życiu i różnorodność stosunku ludzi do narodowości własnej i cudzej. Od czasu pierwszego wydania tej pracy poruszana w niej problematyka socjologii narodu, konwersji narodowych i mniejszości narodowych zyskuje coraz bardziej na popularności wśród badaczy i studentów nauk społecznych.

Praca szczególnie polecana socjologom, antropologom, politologom oraz wszystkim, dla których temat kultury narodowej jest ważny i interesujący.   źródło opisu: Księgarnia.PWN.pl źródło okładki: Księgarnia.PWN.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2005 (data przybliżona)

ISBN:
9788301145576

liczba stron:
470

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski