Artur Szrejter – Bestiariusz germański: Olbrzymy, potwory i święte zwierzęta

“Bestiariusz germański. Potwory, olbrzymy i święte zwierzęta” to dopełnienie poprzedniej książki Artura Szrejtera, “Demonologii germańskiej”. Obie prace tworzą jednolitą wizję świata ludowych wierzeń germańskich. Opowiadają, których mistycznych i baśniowych istot przodkowie Anglików, Niemców i Skandynawów bali się w sposób paniczny, a które uznawali za sprzymierzeńców.

Bestiariusz… koncentruje się na tych mniej przyjemnych stworach: wężach, smokach, olbrzymach, trollach, wilkołakach, krakenach, wrogich człowiekowi mieszkańcach gór, lasów i mórz.

Oto księga germańskich bestii.

Artur Szrejter – z wykształcenia archeolog, z zawodu redaktor, pisarz i popularyzator nauki. Koncertuje się na dziejach starożytnych i średniowiecznych Germanów oraz Słowian. Autor Mitologii germańskiej i Demonologii germańskiej. W przygotowaniu jego kolejna książka, opowiadająca o bohaterach dawnych mitów i pieśni: Herosi germańscy. Sigurd pogromca smoka i inni Wolsungowie.   źródło opisu: http://maszoperia.org/ źródło okładki: http://maszoperia.org/

Wydawnictwo:
Maszoperia Literacka
data wydania:
grudzień 2012 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-62129-08-9

liczba stron:
258

słowa kluczowe:
bestiariusz , mitologia germańska

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski