Ebooki

Astrid Lindgren – Lotta. Trzy opowiadania

Trzy opowiadania o Lotcie z ulicy Awanturników: wiosenno-rowerowe, wielkanocne oraz bożonarodzeniowe – z pięknymi ilustracjami Ilon Wikland. Książka z płóciennym grzbietem, idealna na prezent. Zawiera opowiadania: „Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze”, „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko” oraz „Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem”.

Lotta nie może już patrzeć na swój trzykołowy rowerek, chce mieć prawdziwy duży rower, taki jaki mają Jonas i Mia-Maria! Jest tak rozżalona, że wykrada z szopy cioci Berg stary rower i udaje, że potrafi na nim jeździć. Rower jest jednak dla niej zdecydowanie za duży, a ulica Awanturników zdecydowanie za stroma…

Lotta z ulicy Awanturników tyle potrafi! Gwizdać i pomagać chorym ludziom, i całe mnóstwo innych rzeczy. Lotta ma już przecież pięć lat. Kiedy Jonas i Mia-Maria rozpaczają, że na święta nie będzie choinki, bo zabrakło ich w całym mieście – Lotta dokonuje rzeczy niemożliwej!

Lotta, Jonas i Mia-Maria przebierają się za wielkanocne czarownice, by zgodnie z tradycją pójść do sąsiadów, zaśpiewać im i dostać słodycze. Tego samego wieczora dowiadują się strasznej rzeczy – zajączek wielkanocny nie będzie miał gdzie kupić cukierków, bo jedyny w okolicy sklep ze słodyczami właśnie został zamknięty…   źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/index.php/lotta-trzy-opowi…(?) źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/lotta-trzy-opowi…»

Wydawnictwo:
Zakamarki
tytuł oryginału:
Visst kan Lotta cykla, Visst kan Lotta nästan allting, Visst är Lotta en glad unge

data wydania:
3 grudnia 2013

ISBN:
9788377760505

liczba stron:
100

słowa kluczowe:
Anna Węgleńska

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 3783 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz