Psychologia i socjologia

Beata Cytowska – Dziecko z zaburzeniami w rozwoju

Prezentowana publikacja zawiera przegląd metod, technik i narzędzi pozwalających na zdiagnozowanie dysfunkcyjności rozwoju dziecka w różnych obszarach życia, będąc jednocześnie wprowadzeniem w problematykę oddziaływań terapeutycznych w różnego typu nieprawidłowościach. Przedstawione propozycje nie są gotowymi receptami na rozwiązanie wszystkich problemów dzieci
z zaburzeniami w rozwoju, jednak mogą być inspiracją dla planowania i realizowania działań wspomagających prawidłowy rozwój.

Autorzy książki żywią nadzieję, że publikacja zainspiruje Czytelników do nowych poszukiwań, udzieli odpowiedzi na pytania, rozwiąże choćby małe dylematy diagnostyczne i terapeutyczne, a tym samym pokaże, jak dotrzeć do najbardziej zagmatwanych labiryntów funkcjonowania dziecka z zaburzeniami w rozwoju.  

Wydawnictwo:
Impuls
data wydania:
2006 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7308-725-5

liczba stron:
308

słowa kluczowe:
dziecko , rodzina , pedagogika , psychologia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski