Bill Laws – 50 roślin, które zmieniły bieg historii

Rośliny są czymś tak wszechobecnym, tak powszechnym, że rzadko zastanawiamy się nad tym, jak ogromny wywierają wpływ na nasze codzienne życie. Przy specjalnych okazjach wręczamy kwiaty, spędzamy wiele godzin pielęgnując ogródki, używamy roślin do farbowania tkanin i budowy domów, produkujemy z nich kosmetyki i leki. Jesteśmy również od nich całkowicie uzależnienie z powodu ich wartości odżywczych – nawet jeśli jemy mięso, jest to mięso zwierząt roślinożernych.

50 roślin, które zmieniły bieg historii to pięknie ilustrowany przewodnik po roślinach, które wywarły największy wpływ na cywilizację ludzką. Znajdziemy tu zboża, jak ryż i pszenica, które żywią całą populację, a także zioła i przyprawy wysoko cenione za właściwości lecznicze. Bogaty zasób informacji na temat historii, ekonomii i polityki, sprawia, że każdy rozdział czytamy z wielkim zainteresowaniem.   źródło opisu: http://almapress.com.pl/glowna/961-50-roslin-ktore…(?) źródło okładki: http://almapress.com.pl/glowna/961-50-roslin-ktore…»

Wydawnictwo:
Alma-Press
tytuł oryginału:
Fifty Plants Changed the World ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">That Changed the Course of History

data wydania:
2016 (data przybliżona)

ISBN:
9788370206406

liczba stron:
224

słowa kluczowe:
rośliny

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski